Riadiaci systém CPUS

Projekt CPUS vznikol na základe požiadaviek pre praktické a dostupné riešenie riadiaceho systému pre rodinné domy a administratívne budovy. Celý koncept Vám chceme predstaviť na reálnej inštalácii v našej prezentačnej miestnosti do ktorej Vás srdečne pozývame.

Riadiaci systém CPUS

Projekt CPUS vznikol na základe požiadaviek pre praktické a dostupné riešenie riadiaceho systému pre rodinné domy a administratívne budovy. Celý koncept Vám chceme predstaviť na reálnej inštalácii v našej prezentačnej miestnosti, do ktorej vás srdečne pozívame.

Prečo prinášame nové riešenie

Našou víziou je koncept inteligentnej elektroinštalácie dostupný pre väčšinu domácností, čo umožní dosiahnuť rozumné a hospodárne využitie zdrojov energie v globálnej miere.

Možnosti systému CPUS zďaleka nekončia pri efektívnom využívaní energetických zdrojov ako je zónové vykurovanie, riadenie chladenia, vetrania, tieniacej techniky, optimalizácia používania osvetlenia atď. Systém tiež prináša komfort jednoduchého a zároveň komplexného riadenia celého systému z ktoréhokoľvek miesta na zemi, kde je k dispozícii internetové pripojenie.

Možnosti riadiaceho systému CPUS sa vám pokúsime v krátkosti zhrnúť v nasledujúcich častiach.

Tieniaca technika

Riadenie žalúzií a roliet prostredníctvom inteligentnej elektroinštalácie, prináša viacero užitočných možností.

  • Žalúzie môžete ovládať z jedného miesta jednotlivo, po skupinách alebo všetky naraz. Ušetríte tak čas pri nastavovaní
  • Všetky riadiace komponenty sú súčasťou systému. Nemusíte dokupovať žiadne ďalšie riadiace systémy pre jednotlivé žalúzie
  • Systém ovláda pohony priamo, preto má presné informácie o polohe žalúzie a natočení lamiel. Žalúziám tak dáva veľkú pridanú hodnotu tým, že riadi natočenie lamiel nezávisle od polohy zastretia. Môžete zmeniť napríklad len polohu zastretia a natočenie lamiel zostane zachované
  • Po celý čas je informácia o polohách zobrazená v aplikácii. Môžete tak veľmi jednoducho zistiť stav aj vzdialene

 

Vykurovanie

Systém vykurovania je prirodzená súčasť riadiaceho systému. Nepotrebujete dokupovať ďalšie špeciálne riadiace moduly, alebo termostaty. Teplomer pre každú miestnosť je nenápadne zabudovaný v tlačidle, ktoré sa primárne využíva na ovládanie systému. Systém tak dokáže automaticky regulovať teplotu v každej miestnosti individuálne.

Scéna na každú príležitosť

Možnosti scén oceníte najmä ak máte v jednej miestnosti viacej svetelných zón alebo žalúzií. Pre každú scénu si vopred nadefinujete, ktoré svetlá sa majú rozsvietiť, ako sa majú nastaviť žalúzie, prípadne kúrenie. Aktivovaním scény si viete rýchlo a jednoducho nastaviť všetko naraz. Scény sa môžu aktivovať aj automaticky, napr. podľa intenzity osvetlenia, času, pohybu atď. Využitím scén dokážete tiež optimalizovať počet tlačidiel potrebných na ovládanie.

Každé svetlo pod kontrolou

Svetelné okruhy môžete ovládať samostatne aj v skupinách. Samozrejmosťou je ovládanie stmievateľných žiaroviek alebo LED pásov. Použitím funkcie časovača sa svetlá môžu samé vypnúť po nastavenom čase.

Tlačidlá, ktoré ovládajú jednotlivé svetlá je možné kedykoľvek priradiť k iným svetlám bez nutnosti zásahu do inštalácie. Samozrejmosťou je, že každé svetlo viete ovládať rýchlo a prehľadne prostredníctvom aplikácie.

Riadiaca aplikácia

Vieme že dnešná doba je o pohybe, rôznorodosti a dynamike, preto sme sa snažili takto navrhnúť aj aplikáciu ktorá riadi inštaláciu. Aplikácia je založená na moderných webových technológiách, čím je zabezpečená jej kompatibilita so všetkými štandardnými operačnými systémami. Aplikáciu si môžete spustiť na každom zariadení, ktoré má webový prehliadač (mobilný telefón, tablet, Smart TV, PC atď.)

Nemusíte nič inštalovať ani nastavovať. Jednoducho zadáte adresu aplikácie do prehliadača a všetko je pripravené.

Prepojenie s alarmom

Výhodou prepojenia riadiaceho systému so zabezpečovacím systémom je ich vzájomná spolupráca. Inteligentná elektroinštalácia preberá z alarmu informácie o senzoroch a stave alarmu. Nemusíte mať zvlášť senzory pre alarm aj pre inteligenciu, čím ušetríte priestor a peniaze.

Prepojenie s kamerovým systémom a EZS prináša

  • Využívanie pohybových senzorov na riadenia osvetlenia
  • Záplavové senzory na odstavenie hlavného prívodu vody
  • Zamknutím alarmu sa vykonajú úlohy ako je napríklad zhasnutie osvetlenia, zastretie žalúzií, vypnutie kritických elektrických okruhov a pod.
  • Pri spustení poplachu odostretie žalúzií a zapnutie svetiel, ktoré sa behom poplachu nebudú dať zhasnúť. Narušiteľ bude tak vystavený riziku, že bude ľahko odhaliteľný a kamerový systém ho detailnejšie nasníma
  • Využitie diaľkových ovládačov a RFID prvkov na ovládanie brán a dverí
  • Využitie prvkov plášťovej ochrany (senzory otvorenia okien) na optimalizáciu riadenia vykurovania

Vzdialený prístup

Vzdialený prístup je navrhnutý tak, aby ste sa mohli pripojiť k svojej inštalácii rýchlo, jednoducho, bezpečne a na ktoromkoľvek mieste.

Vzdialené pripojenie k inštalácii sa vyznačuje hlavne svojou rýchlosťou. Pri ovládaní cez vzdialený prístup je rýchlosť reakcie systému taká, že si ani nevšimnete, že ste pripojený prostredníctvom internetu a nie lokálne. Výhoda tejto rýchlosti je v tom, že na ovládanie inštalácie môžete použiť iba vzdialený prístup a nemusíte sa starať o to, či ste pripojený lokálne na domácej WiFi, alebo nie.

Technológia vzdialeného prístupu si nevyžaduje aby ste mali verejnú IP adresu. Vyhnete sa tak zbytočným komplikáciám pri zriaďovaní internetového pripojenia a tiež ušetríte finančné prostriedky.

Záver

O možnostiach systému by sa dalo písať veľmi veľa. Budeme radšej, keď si ich vyskúšate sami v našej prezentačnej miestnosti. Spoznáte tak systém bližšie a objavíte jeho kvality a prednosti priamo v prevádzke.

Ak máte záujem o prezentáciu systému napíšte nám na adresu enode@enode.sk. Tešíme sa na Vás.

Zanechajte nám odkaz

Kontakt

email

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií